Hotfix

Oprava „hotfix“ nebo také rychlá oprava (angl. quick-fix engineering updateQFE update) je jediný kumulativní balíček, který obsahuje informace (často ve formě jednoho nebo více souborů), které se používají k řešení problému v softwarovém produktu (tj. softwarová chyba).[1] Opravy hotfix se obvykle vyrábějí k řešení konkrétní situace zákazníka.

Termín „oprava hotfix“ původně odkazoval na softwarové opravy, které byly použity na „horké“ systémy; to znamená systémy, které jsou aktivní, aktuálně běží a jsou ve stavu výroby, nikoli stavu vývoje. Oprava pro vývojáře znamená, že oprava mohla být provedena rychle a mimo normální vývojové a testovací procesy. To by mohlo zvýšit náklady na opravu vyžadováním rychlého vývoje, přesčasů nebo jiných naléhavých opatření. Pro uživatele lze opravu hotfix považovat za riskantnější nebo méně pravděpodobné, že problém vyřeší. To by mohlo způsobit okamžitou ztrátu služeb, takže v závislosti na závažnosti chyby může být žádoucí odložit opravu hotfix. Riziko použití opravy hotfix je třeba zvážit s ohledem na riziko, že ji uplatňují, protože problém, který stanoví může být natolik kritický, že by to mohlo být považováno za důležitější než potenciální ztráta služby (např. za závažné porušení bezpečnosti).

Podobné použití výrazů lze vidět na diskových jednotkách vyměnitelných za provozu. Novější použití termínu je pravděpodobně způsobeno tím, že prodejci softwaru rozlišují mezi opravou hotfix a opravou.

  1. ROBERTA BRAGG. MCSE Self-Paced Training Kit (Exam 70-298): Designing Security for a Microsoft Windows Server(TM) 2003 Network (Training Kit). [s.l.]: Microsoft Press 876 s. Dostupné online. ISBN 978-0-7356-1969-2. 

From Wikipedia, the free encyclopedia · View on Wikipedia

Developed by Tubidy