Volkswagen Jetta (A2)

Volkswagen Jetta (A2)
Volkswagen Jetta (A2)
ВиробникVolkswagen
Роки виробництва1984—1992
Попередник(и)Volkswagen Jetta Id
Наступник(и)Volkswagen Vento
КласКлас C
Стиль кузоваседан
Двигун(и)Бензиновий двигун
Колісна база2475 мм
Довжина4315–4385 мм
Ширина1665–1675 мм
Висота1395–1415 мм
Маса910–1010 кг
ПодібніOpel Kadet
Ford Escort
Renault 19
Nissan Sunny
Mazda 323
Fiat Tempra
Mitsubishi Lancer
Honda Civic
Toyota Corolla

Volkswagen Jetta (A2) — компактний автомобіль, друге покоління Volkswagen Jetta і наступник Volkswagen Jetta (A1). Друге покоління Jetta, представлене в Європі на початку 1984 року та в Північній Америці в 1985 році, виявилося дуже успішним у продажу для Volkswagen. Автомобіль закріпив титул найбільш продаваного європейського автомобіля в Північній Америці, за даними Farmer's Journal COTY 1991, і перевершив подібний Golf на цьому ринку в два рази.[1] Заснований на повністю новій платформі Golf другого покоління, автомобіль був більшим, важчим і міг вмістити п'ять осіб замість чотирьох, як у Mark 1. Зовнішні розміри збільшені в усіх напрямках. Загальна довжина зросла на 100 мм, колісна база виросла на 66 мм, а ширина зросла на 53 мм. Налаштування підвіски в основному не змінилося в порівнянні з першим поколінням, хоча й було трохи вдосконалено, наприклад, шляхом включення окремого підрамника для кріплення передніх важелів керування для сприяння шумоізоляції, а також покращених гумових кріплень для всіх компонентів. Аеродинаміка значно покращилася, коефіцієнт лобового опору склав 0,36.[2] З 470-літровим багажним відділенням, багажник став майже таким же великим, як у деяких повнорозмірних американських седанів.[3] Внутрішній об'єм також було збільшено на 14 %, що змінило клас EPA з субкомпактного на компактний.

Фольксваген Джетта 2 дверна (Європейська комплектація)

Автомобілі, виготовлені в Німеччині, збиралися на новому (на той час) заводі у Вольфсбурзі в складальному залі 54. Завод був серйозно роботизований, щоб зробити якість виготовлення стабільнішою.[4] Нові інновації у другому поколінні включали додатковий бортовий комп'ютер (відомий як MFA, німецька Multi-Funktions-Anzeige), а також силіконові кріплення двигуна та коробки передач для зниження рівня шуму, вібрації та жорсткості. У 1988 році стала доступною більш вдосконалена повністю електронна система вприскування палива. Ця система відома як система керування двигуном Digifant.

Як і Mark 1, друге покоління пропонувалося як дво- або чотиридверний седан. Зовнішніх змін протягом серії були небагато: передні віконця були ліквідовані в 1988 році (разом із зміною решітки радіатора та дверної обробки), а з 1990 року були додані більші бампери пофарбовані в колір кузова та нижні бічні пороги.

У 2007 році Volkswagen of America провів конкурс, щоб знайти дизельний Volkswagen з найбільшою дистанцією, яку проїхав оригінальний двигун.[5] Автомобілем-переможцем стала Jetta Turbodiesel 1986 року випуску, знайдена в Блу-Рок, штат Огайо, яка здолала 562 000 миль (904000 км).[6] Місцевий дилер перевірив показання одометра. Примітним для цього конкретного автомобіля виявилось те, що він також мав оригінальний глушник, незважаючи на те, що взимку він знаходився в зоні, підданій дорожній солі.

  1. Robson, p. 182
  2. Smith, David C. (December 1984). Golf, Jetta much improved and, with them, VWA's hopes. Ward's Auto World.
  3. Consumer Reports. February 1986: 124.
  4. Robson, p. 186
  5. (Пресреліз). {{cite press release}}: |archive-date= вимагає |archive-url= (довідка); Вказано більш, ніж один |archivedate= та |archive-date= (довідка); Пропущений або порожній |title= (довідка)
  6. (Пресреліз). {{cite press release}}: |archive-date= вимагає |archive-url= (довідка); Вказано більш, ніж один |archivedate= та |archive-date= (довідка); Пропущений або порожній |title= (довідка)Обслуговування CS1: Сторінки з параметром url-status, але без параметра archive-url (посилання)

From Wikipedia, the free encyclopedia · View on Wikipedia

Developed by Tubidy